Paweł Kot

Moje ulubione podcasty

podcasty

Nie ukrywam, jestem wielkim fanem tego medium. Do tego stopnia, że czasami gdy chce szybko przyswoić jakąś wiedzę, to wolę zainwestować godzinę w podcast by dostać podstawy i ewentualnie w razie konieczności wskazówki do co szczegółów.

Na mojej liście są podcasty związane głównie z biznesem, startupami, technologią i jakieś pojedyncze strzały jak: ekonomia, kultura, psychologia.

Takie, które słucham najczęściej to:

1. Pivot – podcast prowadzony przez Karę Swisher oraz Scotta Gallowaya. Dziennikarka oraz profesor, obaj rozmawiają o technologiach, startupach, ekonomii i obecnych wydarzeniach jakie miały miejsce na świecie. To chyba mój ulubiony podcast, jest zabawnym, sporo w nim opinii i faktów. Chyba mój ulubiony obecnie.

2. Recode Decode – kolejny podcast prowadzony przez Karę Swisher. Zaprasza ona przeróżne osoby ze świata technologii (CEO, inwestorów itd.) by pogadać o różnych kwestiach związanych z ich biznesem czy wydarzeniami na świecie.

3. Making Sense with Sam Harris – podcast prowadzony przez Sama Harrisa, amerykańskiego pisarza, neurobiologa i założyciela firmy The Reason Project. Dowiemy się z niego takich rzeczy jak wpływ technologii na społeczeństwo, o ewolucji kultury, o psychologii i tematach pokrewnych.

4. StarTalk Radio – podcast prowadzony jest przez Neila DeGrass Tysona. W podcaście poruszane są tematy związane z kosmosem, nauką, popkulturą.

5. Otwieracz – według mnie jeden z najciekawszych podcastów na naszym runku Prowadzony przez Marcina Zarembę i Szymona Szymczyka. “Otwieracz to podcast zachęcający do spojrzenia w nowy sposób na otaczającą rzeczywistość. Szczególnie interesują nas nowe idee i kwestionowanie tego, co uważamy za oczywiste”. Kilka odcinków: “Czy możemy żyć bez polityki”, “Jak żyć w czarnej skrzynce”, “Czy potrzebujemy utopii”.

6. Biznes Myśli – podcast o sztucznej inteligencji w biznesie. W podcaście poruszane są praktyczne zastosowania sztucznej inteligencji w największych firmach świata / PL.

7. Olek Wandzel Podcast – rozmowy przeprowadzane ze sportowcami, dziennikarzami i ludźmi biznesu. Osobiście najbardziej doceniam rozmowy z ludźmi biznesu.

8. Startup My Way – podcast prowadzony przez Bogusza Pękalskiego, twórcę Polisy w Chmurze. Podcast polega na wywiadach z osobami ze świata biznesu o tym jak prowadzić biznes, zakładać startupy i żyć ze sprzedaży swoich produktów.

9. Lew Later – nowości ze świata technologii (smartfony, mobile, biznes) prowadzony przez tego zioma z Unbox Therapy

9. Kilka strzałów, które ruszam gdy mnie coś zaciekawi:

  • a16z – biznes, technologia, startupy
  • Imponderabilia – Karol Paciorek – wywiady
  • The Joe Rodan Experience – wywiady
  • Mała Wielka Firma – biznes
  • Na podsłuchu Niebezpiecznik – bezpieczeństwo
  • Cyber, Cyber – bezpieczeństwo
  • Podcast Zuckerberga – wywiady

Nie chciało mi się linkować do oficjalnych stron autorów lub RSSów. Każda normalna aplikacja do podcastów ma wyszukiwarkę, w której znajdziecie wyżej wymienione pozycję.

Moją aplikacją do podcastów jest Player FM (Android / iOS). Ostatnio Google zaczął indeksować podcasty w wynikach wyszukiwania więc możecie mu powiedzieć co lubicie.